Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Fortsätter du använda webbplatsen accepterar du att cookies används. Mer om våra cookies.

Åre Destination

Åre Destination AB ägs av näringslivet i Åre och är dess samverkansplattform för utvecklingen av Åre som en året runt destination. Vår vision är att bli Europas ledande alpina året runt destination. Gemensamt skapar vi förutsättningar för en långsiktig och hållbar utveckling av Åre.

 

Kontakta oss

Therese Sjölundh
VD, Marknad
therese@aredestination.com
+46 70 347 86 87

Bengt Persson
Byvärd
byvard@aredestination.com

+46 70 217 49 00

Lina Myhr
Webb/AD
lina@aredestination.com
+46 70 464 57 02

 

Evenemangsservice
Therese Nordfeldt
evenemang@are.se
0647-167 37

Press & PR
Johanna Schalander
press@aredestination.com
+46 76 101 46 46

 

 

Sofi Nord
Medlemsfrågor & Administration
sofi@aredestination.com
+46 76 807 34 53

Anna-Karin Lundmark
Ekonomi, Ledutveckling & Markägarfrågor
annakarin@aredestination.com
+46 70 251 83 43

Lina Thorell
Webb & Digital kommunikation
lina.thorell@aredestination.com

+46 70 449 91 02

 

Projektledare Höstmarknad
Patrik Svärd
patrik@highope.se
+46 70 229 35 69

Projektledare Höstlov i Åre
Petter Eklund
petter@bravur.com
+46 76 858 56 10

 

Besöksadress

Station Åre – Plan 3
St Olavs väg 33
837 52 Åre

Faktureringsadress

Åre Destination AB
St Olavs väg 33
837 52 Åre

Bli medlem

Kontakta VD Therese Sjölundh för att prata om medlemskap i Åre Destination.

Therese Sjölundh 
VD
therese@aredestination.com
070-347 86 87

X
X