Åre Destination

Åre Destination AB ägs av näringslivet i Åre och är dess samverkansplattform för utvecklingen av Åre som en året runt destination. Vår vision är att bli Europas ledande alpina året runt destination. Gemensamt skapar vi förutsättningar för en långsiktig och hållbar utveckling av Åre.

 

Kontakta oss

Therese Sjölundh
VD, Marknad
therese@aredestination.com
+46 70 347 86 87

Bengt Persson
Byvärd
byvard@aredestination.com

+46 70 217 49 00

Patrik Svärd 
Evenemang & Partner
patrik@aredestination.com
+46 70 229 35 69

Lina Myhr
Webb/AD
lina@aredestination.com
+46 70 464 57 02

Sofi Nord
Medlemsfrågor & Administration
sofi@aredestination.com
+46 76 807 34 53

Anna-Karin Lundmark
Ekonomi, Ledutveckling & Markägarfrågor
annakarin@aredestination.com
+46 70 251 83 43

Helena Engelbrecht
PR
helena.engelbrecht@aredestination.com
+46 73 532 25 29

Lina Thorell
Webb & Digital kommunikation
lina.thorell@aredestination.com

+46 70 449 91 02

Besöksadress

Station Åre – Plan 3
St Olavs väg 33
830 13 Åre

Faktureringsadress

Åre Destination AB
St Olavs väg 33
830 13 Åre
info@aredestination.com

Bli medlem

Kontakta VD Therese Sjölundh för att prata om medlemskap i Åre Destination.

Therese Sjölundh 
VD
therese@aredestination.com
070-347 86 87

X
X

BETA Hej! Här skapas Åres nya destinationssajt. Saknar du något? Kolla på are360.com eller mejla oss på webbredaktor@aredestination.com.